Konstal 803N na linii S1 podczas sprawowania służby pomiędzy Placem Wolności, a Brusem z okazji dni otwartych zajezdni Brus. fot. Klub Miłośników Starych Tramwajów |
Już jutro Noc Muzeów. W Łodzi otartych będzie, aż 50 placówek, tym Muzeum Komunikacji Miejskiej oraz zabytkowa zajezdnia na Brusie. Po mieście będą nas woziły 3 tramwajowe linie specjalne oraz 2 autobusowe. Dodatkowe linie będą kursowały od godziny siedemnastej do godziny drugiej w nocy.
Dla zwiedzających będzie udostępnione Muzeum Komunikacji Miejskiej na ul. Wierzbowej 51. Zbiór około 5 tys. eksponatów - tablice, zdjęcia, części i wiele, wiele innych. Bardzo ważne miejsce pod względem historii komunikacji miejskiej. Można zobaczyć jak kiedyś podróżowali nasi dziadkowie, a nawet nasi rodzice, natomiast dziadkowie i rodzice mogą sobie przypomnieć jak kiedyś podróżowali :)
Nie zapomnijcie odwiedzić zabytkowej zajezdni Brus. Tutaj czeka na was budynek wypełniony po brzegi zabytkowym taborem historycznym. Tramwaje, autobusy, ale także wagony tramwajowe. Na pewno wiele atrakcji. Można sobie uświadomić czym się jeździło i jakie to były nie zawodne wozy .
Oto przebieg linii specjalnych:
-Tramwajowe:
Linia M1 :
PLAC NIEPODLEGŁOŚCI - Piotrkowska - Żwirki - Kościuszki - Zachodnia - Legionów - PLAC WOLNOŚCI
(wraca tą samą trasą)
Linia M2 :
BRUS - Konstantynowska - Legionów - Zielona - Narutowicza - RADIOSTACJA
RADIOSTACJA - Konstytucyjna - Pomorska - Plac Wolności - Legionów - Konstantynowska - BRUS
Linia M5 :
KOZINY - Srebrzyńska - Cmentarna - Legionów - Zachodnia - Zgierska - HELENÓWEK
(wraca tą samą trasą)
Linia M6 (Radio Łódź) :
RADIOSTACJA - Narutowicza - Zielona - Kościuszki - Żwirki - Piotrkowska - PLAC NIEPODLEGŁOŚCI(wraca tą samą trasą)
-Autobusowe:
Linia M3 :
PLAC WOLNOŚCI - Legionów - Gdańska - Zielona - Narutowicza -Sienkiewicza - Nawrot - Kilińskiego - Piłsudskiego - Przędzalniana - Tymienieckiego - Piotrkowska - Skorupki - Wólczańska - Radwańska - Politechniki - Rembielińskiego - REMBIELIŃSKIEGO
REMBIELIŃSKIEGO - Inżynierska - Radwańska - Wólczańska - Skorupki - św. Stanisława Kostki - Tymienieckiego - Przędzalniana - Tuwima - Struga Łąkowa - Kopernika - Gdańska - Legionów - PLAC WOLNOŚCI
Linia M4 :
PLAC WOLNOŚCI - Nowomiejska - Północna - Franciszkańska - Wojska Polskiego - Strykowska - Inflancka - Łagiewnicka - Sowińskiego - Zgierska - PLAC PAMIĘCI NARODOWEJ
PLAC PAMIĘCI NARODOWEJ - Zgierska - Zachodnia - Legionów - PLAC WOLNOŚCI
Wszystkie linie rozpoczynają kursowanie od godziny 17:30!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz